11
Lis

Święto Niepodległości- 90 rocznica – koncert.

   Napisane przez: Wioletta Sieczkowska-Kos , kategoria " Aktualności, Galerie zdjęć "

Święto Niepodległości- 90 rocznica

W wigilię Święta Niepodległości, 10 listopada br. w sali widowiskowej Sanatorium Gospodarki Komunalnej odbył się koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Nałęczowie z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uroczysty koncert otworzyła Wioletta Sieczkowska- Kos przypominając historię utraty wolności, walkę o jej odzyskanie i rolę patrona szkoły I.J. Paderewskiego w drodze do niepodległego państwa polskiego.
Część artystyczną rozpoczęto symbolicznie datą 1795r, tj. III rozbiorem Polski.
Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego wykonał Zbysław Mikowski  z klasy fortepianu Pani Wiesławy Gąsowskiej.
w koncerci wystąpiły także młode skrzypaczki Pana Krzysztofa Serwety; Weronika Wasiłek, Alicja Bujała i Adrianna Muciek, która przepięknie wykonała Mazura- Marcelego Popławskiego. Wystąpił także duet i tercet gitarowy (klasa Pana Adama Kołtysia); Kacper Kisielewski z nauczycielem zagrali „Dwie kukułki”. Ponieważ jednak dwie kukułki wiosny nie czynią;  tercet: Anna Grzegorczyk, Przemysław Kosidło i nauczyciel, snuli marzenia o wolności w przepięknie wykonanym „Romansie” Gomeza.
Marzenia o wolności słusznie przerwała Marcelina Gniot (kl. fortepianu Grzegorza Serewy), wykonując „Musette” Leopolda Mozarta, bo na odzyskanie niepodległości i powrót Polski na mapę Europy, Polacy musieli czekać, aż do 1918r.
W programie instrumentaliści przeplatali się z wokalistkami klasy śpiewu Pani Bożenny Saulskiej: Ania Grzegorczyk solo wykonała „Maki” St. Niewiadomskiego, Iga Adamczuk –„Rozkwitały pąki białych róż” a duet: Ania Grzegorczyk i Ela Watros wykonały pieśń „O mój rozmarynie”.
Całość uroczystości zamykał zespół wokalny ( przygotowany przez P. Małgorzatę Formańska), który wykonał pieśni: „Ostatni Mazur”, „Legiony” i „Przybyli ułani pod okienko”. Wspólne śpiewy z widownią zakończyły kolejną lekcję patriotyzmu. I choć z widowni dały się słyszeć głosy o kontynuowaniu wspólnego śpiewania, koncert dobiegł końca tuż przed kolacją dla kuracjuszy.

Serdeczne podziękowania i gratulacje składam wszystkim Nauczycielom, uczniom i rodzicom za ich wkład w organizację Obchodów 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Swoje podziękowania kieruje również do Dyrekcji Sanatorium Gospodarki Komunalnej, Pana Mirosława Kleczkowskiego, za udostępnienie sali i pomoc w strojeniu instrumentu, a także Panom Krzysztofowi Mućkowi i Mirosławowi Mazurowi za dokumentację video i fotograficzną.

Dziękuje przybyłym na tę uroczystość kuracjuszom i stworzenie pełnej podniosłego ciepła atmosfery.

Dyrektor Szkoły:
Wioletta Sieczkowska- Kos


Ten post został napisany - wtorek, Listopad 11th, 2008 o godzinie 5:28 pm i jest w kategori - Aktualności, Galerie zdjęć . Możesz śledzić ten wpis i odpowiedzieć za pomocą RSS 2.0 . Komentarze zamknięte.

Komentowanie jest zamknięte.