2
Maj

Brześć 2013 roku

   Napisane przez: Wioletta Sieczkowska-Kos , kategoria " Aktualności, Ogolne "

W dniach 24 – 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Brzeskim Konkursie „Młody wirtuoz”. Konkurs był dwuetapowy. W tegorocznym konkursie uczestniczyły tylko zespoły.  Z pośród uczniów naszej szkoły wystąpiły dwa duety:  fortepianowy-   Zuzanna Wojczakowska i Kamil Siwek, którzy zagrali Walca – Steina i Dialellego – Scherzo oraz duet gitarowy – Dymitr Osękowski i Wiktor Skoczylas, którzy wykonali utwory I. Horac’ka – Taniec i I. Kuffnera – Walc g-dur. Cała czwórka zaprezentowała się także w zespole wokalnym wykonując dwie piosenki.

Gospodarze zadbali też o to, by pokazać naszym uczniom swoje miasto, o którym  tak pisze w swoich wspomnieniach Wiktor Skoczylas:

” Już na wstępie zachwyciłem się budynkiem Dworca w Brześciu – jest piękny…..                                                                Brześć to piękne miasto, jest bardzo czysto i miło. Ludzie są tam bardzo mili i życzliwi.  Najbardziej utkwiła mi w pamięci wycieczka do „Twierdzy Brzeskiej”. Byłem zachwycony. Ogromne betonowe rzeźby, piękne cerkwie, ruiny i odrestaurowane budynki. Ogromna przestrzeń,  dużo zadbanej zieleni i rzeka Muchawiec, która wpływa do Bugu. Razem z moimi kolegami i koleżanka oglądaliśmy czołgi i „zdobywaliśmy’ je. Zwiedziliśmy cerkiew, która do 1920 roku  była kościołem katolickim. Poniżej cerkwi,znajdują się dwupiętrowe lochy, z których niższy został zalany przez wojska niemieckie, żeby ludzie nie mogli nimi uciekać przed nimi.  Mogliśmy zwiedzić udostępnione lochy. Zrobiłam tam dużo zdjęć.

Byliśmy gośćmi tamtejszej szkoły, to fajni koledzy. Pięknie grają. Ale i my blado nie wypadliśmy. Daliśmy z siebie wszystko.

bardzo mnie urzekła ich gościnność i miłe wieczorne przyjęcia.  Mogliśmy tez poćwiczyć na ich instrumentach, a najbardziej podobały mi się cymbały. Występ zespołu cymbalistów powalił nas na kolana. Wyjazd był krótki, ale bardzo interesujący. Dobrze, że tam pojechałem- zdobyłem nowe doświadczenia. Poznałem ciekawych ludzi. Wyjazd był super.”

zdjęcia wyk. W. Skoczylas

Pozdrawiamy koleżanki i kolegów z Brześcia. Czekamy na Was w Nałęczowie.

Wiktor Skoczylas kl. IV gitary PSM I st. w Nałęczowie

Ten post został napisany - czwartek, Maj 2nd, 2013 o godzinie 1:47 pm i jest w kategori - Aktualności, Ogolne . Możesz śledzić ten wpis i odpowiedzieć za pomocą RSS 2.0 . Komentarze zamknięte.

Komentowanie jest zamknięte.